Diyanet'e saldıran paçavra Cumhuriyet Gazetesine Mil-Diyanet Sen Başkanından tepki!

Paçavra Gazete Cumhuriyet yine uslu durmadı, diyanet'e ve personeline saldırdı. Cumhuriyet yazarı Özdemir İnce köşesindeki yazısında bilindik nefret dilini kullanmaya devam etti.

PAYLAŞ

Mil Diyanet Sen Genel Başkanı Celalettin Gül, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Özdemir İnce'nin köşe yazısındaki diyanet ve personeline karşı nefret dilini kullanmasına yönelik basın açıklaması yayınladı. Gül yaptığı yazılı açıklamada; 
"Peygamber efendimizin karikatürünü yayınlayacak kadar küstah ve haddi aşan haberleri ile gündemden düşmeyen Cumhuriyet gazetesinin, Din ve Diyanet düşmanlığını köşesindeki yazılarıyla açıkça kusmaktan çekinmeyen yazarı Özdemir İNCE, 5 Ocak tarihli köşe yazısında yine aynı nefret dilini kullanarak, alanında uzman olan 140 bin personeli ile her türlü siyasi ve ideolojik görüşün üstünde, hiç bir mezhep ve meşrep ayrımı gözetmeksizin din hizmetini büyük bir özveri ile yürüten devletimizin en güzide kurumu Diyanet İşleri Başkanlığımız ve fedakâr personeli hakkında küstahça bir yazı kaleme almıştır.

Devletimizin en saygın kurumunu, milletimizin evlatlarını, tarihimizi ve ecdadımızı aşağılayan bu köşe yazarı müsveddesi ve gazetesi, terbiye edilmemiş aygır misali İslam Dünyasının manevi değerlerine, ecdadımıza ve din adamlarına saldırmaktadır. Bu paçavra sürekli olarak ülkemizin kurum ve kuruluşlarına saldırmayı kendine vazife edinmiştir.

Bu köşe yazarı müsveddesi ‘Günümüzde de her türlü melanet Diyanet İşlerinden ve onun Türkiye’nin kanını sülük gibi emen kadrosundan kaynaklanmakta’ cümlesini hiç sıkılmadan ve utanmadan küstahça kullanabilmiştir. Diyanet personeli personelinden bahsederken ‘dinsiz-imansız kadro’ ifadesiyle içindeki kin ve nefretini kusmuştur.

Bazı medya organlarında da son zamanlarda Diyanet'e, Din Görevlilerimize ve dindarlara saldırıların arttığını gözlemliyor ve bu saldırıların kimler tarafından maddi ve manevi olarak finanse edildiğinin de farkında olduğumuzu, Ülkemizin âli menfaatleri söz konusu olduğunda aynı mihrakların devreye sokulduğunu gözlemliyor, son dönemde artık bu saldırıların daha fazla artmasına şahit olmaktayız.

Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumumuzun kardeşlik harcı, milletimizin göz bebeğidir. Her türlü siyasi ve ideolojik görüşün üstünde, hiçbir mezhep-meşrep ayrımı yapmadan bütün halkımıza hizmet etmektedir.
Diyanet İşleri Başkanlığı'na terör örgütü gibi saldıran, her türlü iftirayı atan Cumhuriyet Gazetesi ve terbiye yoksunu yazarı, her gün askerimizi ve polisimizi şehit eden PKK'lı teröristleri Kandil'de yere izmarit bile atmayan ve adalet sarayında savcımızı şehit eden DHKPC' li teröristleri cici çocuklar olarak lanse etmeye çalışmaları halen hafızalarda tazeliğini korumaktadır.

Bu mesnetsiz haddi aşan, çirkin ve küstahça sözleri ve sahibini kınıyor, bu konunun hukuki mercilerde takipçisi olacağımızı da kamuoyuna saygıyla beyan ediyoruz." dedi.

Celaleddin GÜL
Mil Diyanet Sen Genel Başkanı

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • محمد أمين سيدأغل | 09 Ocak 2020 03:53

    Siyaset konusunda tarafsız olan Diyanet ve diyanet mensuplarını eleştirenler YOBAZ, GERİCİ ZİHNİYET SAHİBİ, kendini bilmez, edep bilmez, saygı bilmez, hak bilmez, vatan bilmez, millet bilmez, hakiki dinden uzak, dedikoducu ve iki yüzlü OLAN yazarlara YAZIKLAR OLSUN.

BUNLARA DA BAKIN