Diyanet'ten kutsal topraklara gitmek isteyenlere taksit imkanı

2017 umre programı kapsamında kutsal topraklara gitmek isteyenlere Diyanet İşleri Başkanlığı ilk kez taksit imkanı sunuyor.

PAYLAŞ

2017 umre programı kapsamında kutsal topraklara gitmek isteyenlere Diyanet İşleri Başkanlığınca ilk kez taksit olanağı sağlanacak.

Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, müftülükte düzenlenen toplantıda, kutsal topraklara Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonu ile gideceklere umre ücretlerini ödemede taksit imkanı sunulacağını söyledi.

Umre kayıtlarının 31 Ekim itibarıyla başladığını belirten Güngör, 2017 umre sezonunun tüm ülkeye, İslam alemine hayırlar getirmesini temenni etti.

Diyanetin, bu yıl "otel", "yürüme mesafeli", "servisli" tipler için 7, 11, 14, 20 ve 24 günlük umre programları düzenlediğini dile getiren Güngör, fiyatların 950 ile bin 950 dolar arasında değiştiğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanığınca bu yıl bir ilk olarak umre ücretlerinde taksitlendirme yoluna gidileceğine işaret eden Güngör, "Umre'ye gidecek olanlar ödemelerini 4 veya 6 taksitle yapabilecek ve hiçbir fark alınmayacak. Taksit imkanı sadece özel şirketlerde vardı. Bu yıl Diyanet de bu imkanı sağladı." diye konuştu.

Güngör, umreye gitmek isteyenlerin kendilerine uygun umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin ve taksitli olarak yatırdıktan sonra, kendisine en yakın müftülüğe giderek veya http://hac.diyanet.gov.tr adresinden internet ortamında kaydını yaptırabileceğini dile getirdi.

AA

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN