Diyanet'te yeni dönem 'Başarısız olan gidecek'

Diyanet, aldığı yeni bir kararla, Hizmet öncesi 3 ay süreli Hizmetiçi Eğitim Kursu düzenleyecek ve başarısız olanların sözleşmeleri fesh edecek.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı, tarihinde hiç görülmemiş bir uygulama başlatıyor. Diyanet, sözleşmeli personel için gerek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde gerekse bazı illerde 3 ay süreli  Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenleyecek ve Hizmet İçi Eğitim Kursu'nda başarılı olamayan adayların sözleşmesi fesh edilecek.

Alınacak olan 5 Bin Sözleşmeli İmam-Hatipler, 3 ay stajyer olarak görev yapacak ve 3 aylık Hizmet İçi Eğitim Kursu'nu başarıyla tamamlayan adaylar hemen imamlık makamına geçmeyecek.

Hizmet İçi Eğitim Kursu'nu başarıyal tamamlayan adaylar, Diyanet'in veya müftülüklerin uygun gördüğü illerde uzman imamların olduğu camilerde 3 ay boyunca staj görecekler. Tıpkı Milli Eğitim'deki öğretmen adayların okullarda, tecrübeli öğretmenlerin nezaretinde aldığı stajyer eğitim gibi Diyanet'in imam adayları da uzman imamların yanında staj görecek.

Beş vakit namaz kıldırmaları, cuma namazına vakıf olup olmadıkları, cenaze işlemleri nikah kıyma, toplumla kaynaşma v.b gibi görevleri alanında uzman imamların gözetiminde 3 ay boyunca görev yapacaklar.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN