Diyanet personel alımı 2016 ne zaman? Dıyanet haber

Diyanet personel alımı ne zaman ve diyanet personel alım şartları neler? tüm bu soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından daha önce Haziran ayında yapılması planlanan 5 bin İmam-Hatip personeli alımı Eylül ayına ertelendi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, FETÖ/PDY ile ilişkili olan 3 bin 672 diyanet personelinin görevden uzaklaştırıldığı belirtilmişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olduğu duyuruda, 8-22 Haziran 2016 tarihleri arasında  5 bin sözleşmeli İmam-Hatip alımı yapılacağını belirtmişti fakat 15 Temmuz FETÖ hainlerinin darbe girişiminden sonra iptal edildiğini duyurmuştu. Alımların iptal edilmesinden sonra konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bu alımların Eylül ayında yapılacağını açıkladı. Görmez, "5 bin 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip alımı sınavlarının, darbe girişimi nedeniyle ve bu sınavlarda görev alan bazı personel açığa alınmasından dolayı tamamı şaibe altında olmasın diye iptalini uygun gördük.

Hiçbir adaya kimin kazandığını ve kazanmadığını ilan etmemiştik. Kimsenin de hakkı zayi olmasın diye tamamlanmamış olan 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip alımı sınavı yenilecek, herkes daha iyi hazırlanacak ve sınava girip kazanan adayların ise Eylül ayında ataması yapılacak.” dedi.

 

 

 

Kaynak:Akşam

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN