'Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumumuzun kardeşlik harcı, milletimizin göz bebeğidir.'

'Önce ahlak ve maneviyat'

PAYLAŞ

Mil-Diyanetsen Genel Başkanı Celaleddin GÜL, Diyanet İşleri Başkanlığımıza karşı toplumumuzun manevî değerleri ile barışık olmayan zihniyetin son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerinden fütursuzca yapılan saldırılara karşı bir basın açıklaması yaparak şunları söyledi;
"Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumumuzun kardeşlik harcı, milletimizin göz bebeğidir. Her türlü siyasi ve ideolojik görüşün üstünde, hiçbir mezhep-meşrep ayrımı yapmadan bütün halkımıza hizmet etmektedir.
İslam’ın şiarı ezanlarımız, istikbalimizin sembolleri bayrağımız, hayat damarımız, sosyal bütünlüğümüzün temel harcı, bütün kaygılardan sıyrıldığımız Millet ve ülke olarak hayatiyetimizi birlik ve bütünlüğümüzü devam ettirdiğimiz mukaddes mekânlarımız camilerimiz, Peygamber Efendimiz ’in insanlığa sunduğu rahmet mesajının mirasçıları, insani erdemlerin hepsini yaşayan ve yaşanması için ömrünü vakfeden gönül erleri, cami ile toplumu buluşturan önderleri Din Gönüllüsü kardeşlerimiz hiç bir ideolojik zihniyetin kör hedefi haline getirilmemelidir!
Devletimizin en güzide kurumlarından biri olan göz bebeğimiz Diyanet İşleri Başkanlığımızı, ezanlarımızı, camilerimizi ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin gecesinde salâlar okuyup, aziz milletimizi meydanlara davet ederek, salaları ile tanklara karşı durup canını ortaya koyan aziz milletimize ve evlatlarına, Din-i Mübin’i İslam’a yaz-kış, gece gündüz demeden hizmet aşkıyla çalışan, kahraman ve fedakârane bir şekilde görev yapan din görevlisi kardeşlerimizi, bir takım bağnaz düşünceli ideolojik düşmanlıklarla ve özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini suistimal ederek hedef haline getirmeye çalışanları, Milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyen, barış ve huzurumuzu bozmaya çalışan, ayrıştırıcı ve tefrikaya sebep olan anlayışları reddediyoruz, Mil-Diyanetsen olarak şiddetle kınıyoruz.
Diyanet İşleri Başkanlığımız ve sadece hakikat adına hiçbir karşılık beklemeden hakkın peşinden koşan, O’nun güzide mensupları din görevlisi kardeşlerimizin her türlü sıkıntılarında her daim yanlarında olacağımızı Milletimizin huzurunda bir kez daha ilan ediyoruz.
Yakın zamana kadar irtica paranoyasıyla millet üzerine Statüko kurmaya çalışan zihniyetin elleri boşa çıkınca, şimdi de Diyanet İşleri Başkanlığımızın kurumsal kimliğine saldıranları, ibadethanelerimizi sabote etmek isteyenleri ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasına sığınarak toplumun huzurunu bozmaya çalışanları Mil-Diyanet Sen olarak şiddetle tel’în ediyor ve bu tür provokasyonların her daim karşısında olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz.
Mil-Diyanetsen olarak önceliğimiz Rabbimize, milletimize ve insanlığa karşı sorumluluğumuzdur, inancımızdır, kulluğumuzdur, insanlığın huzurudur. Adaletin, merhametin, güzel ahlakın yaygınlaşmasıdır. Bu şuur ve gaye ile çalışmalarımıza devam edeceğiz."
Celaleddin GÜL
Genel BAŞKAN

İslami Analiz

Dini Haberler

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN