Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait mutfak ödüle aday

2014 yılında Mekke Belediyesi tarafından birincilikle ödüllendirilen Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait Suudi Arabistan'daki mutfak yeniden ödüle aday.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Mekke'de hacılara hizmet veren mutfağı, sunduğu hizmet ve hijyen kurallarına uygunluğu dolayısıyla Suudi Arabistan'da ödüle tekrar aday gösterildi.

Kutsal topraklarda görev yapan Türk gazetecileri, Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Ayniyat Sorumlusu Muhammet Zeyd Özel, hacılar için yemek yapılan fabrika büyüklüğündeki mutfakları gezdirip bilgi verdi.

Hac görevlerini yerine getirmek için kutsal topraklara gelen hacı adaylarına kaliteli bir hizmet sunmayı hedeflediklerini söyleyen Özel, "2014 yılında Mekke Belediyesi tarafından birinci seçilen mutfağımızda, hacı adaylarımıza hizmet vermeye çalışıyoruz." dedi.

200 kişilik mutfak ekibiyle 45 bin kişiye yemek

Türkiye'den getirilen 88 aşçı, hazırlayıcılar ve temizlik işçileriyle toplam 220 kişilik bir ekiple 45 bin kişiye yemek çıkardıklarını söyleyen Özel, bugüne kadar herhangi bir sıkıntı ve aksaklık yaşanmadan yemek hizmetlerini verdiklerini belirten Özel, şöyle devam etti:

"Şu an itibarıyla Mekke-i Mükerreme'de 38 bin hacı adayımız var. Biz bu sayıyı opsiyonlu düşündüğümüz için 45 bin kişiye yetecek şekilde yemeklerimizi çıkartıyoruz. İnşallah hacı adaylarımızın bu sene de sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlamaya çalışacağız."

Diyanet mutfağı, bu yıl ödüle aday

Özel, geçmişte sundukları hizmetten dolayı Suudi Arabistan makamlarından takdirler aldıklarını, hatta 2014 yılında Mekke Belediyesi tarafından "kaliteli, temiz ve hijyen kurallarına azami riayet gösterdikleri" gerekçesiyle birincilikle ödüllendirildiklerini kaydeden Özel, "Bu yıl da denetimlerden geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Şu ana kadar yapılan denetimlerde, bir sıkıntıyla karşılaşmadık. Yeniden ödüle adayız." değerlendirmesinde bulundu.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN