Diyanet İşleri Başkanından TBMM'ye geçmiş olsun ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı, 81 il müftüsü ve başkanlık üst düzey yöneticileri ile birlikte TBMM'ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez beraberindeki 81 il müftüsü ve başkanlık üst düzey yöneticileri ile birlikte, 15 Temmuz’da yaşanan FETÖ’cülerin darbe girişiminden dolayı  TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdiler.

Başkanı Görmez, yaptığı ziyarette, tarih boyunca mazlumlara umut olmuş milletimizin sahip olduğu feraset ve dirayetiyle büyük bir badire atlattığını ifade ederek “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak merkez teşkilatındaki bütün mesai arkadaşlarımızla, milletimizin dini ve manevi hayatını ayakta tutmak için hizmet eden 81 il müftümüzle birlikte bugün Gazi Meclisimizin saygıdeğer Başkanına 15 Temmuz gecesinde maruz kaldığı o menfur saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletmek zat-ı alinizin şahsında bütün milletimize geçmiş olsun demek, dua ve niyazlarımızı iletmek için huzurunuzda bulunuyoruz.” dedi.

“Gazi meclisimiz ikinci kez gazi olmuştur,” diyen Başkan Görmez, “Yüce Rabbimiz milletimizi, devletimizi her türlü tehlikeden muhafaza eylesin.” duasında bulundu.

“118 bin din gönüllümüz bütün camilerin ışıklarını yakarak, özgürlüğümüzün simgeleri minarelerimizden salalar okuyarak, milletimizi hukukuna sahip çıkmaya davet etmiştir.”

Diyanet İşleri Başkanlığının din hizmetleri dışında da pek çok görevi olduğunu söyleyen Başkan Görmez, Başkanlık olarak bu süreçte yasaların bizlere verdiği görevi dikkate alarak zira bizim görevimiz sadece din hizmetlerini yürütmek değil, aynı zamanda milletimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini ayakta tutmak, daima milletimizin hukukuna sahip çıkmak, onların yanında yer almak, maneviyatını yüce tutmak gibi bir vazifemiz var. Bu sebeple ilk geceden itibaren 81 müftümüz seferber olmuştur. 118 bin din gönüllümüz bütün camilerin ışıklarını yakarak özgürlüğümüzün simgeleri olan minarelerimizden salalar okuyarak milletimizi hukukuna sahip çıkmaya davet etmiştir. Bu vazifeyi hakkıyla ifa eden bütün din gönüllülerine teşekkür ediyorum.

Başkan Görmez, konuşmasını sürdürerek:

“Aziz milletimizin gösterdiği bu soylu direnişi, adalet ve merhamet direnişiyle taçlandırmalıyız. Bu süreci, aziz milletimizin gösterdiği bu soylu direnişi, adalet ve merhamet direnişiyle taçlandırmamız lazım. Bu soylu direnişi adalet ve merhametle taçlandırdığımız zaman tarihteki yerini alır. Aksi takdirde bir kin, öfke ve intikama dönüştüğü zaman Allah korusun hepimiz zararlı çıkarız.” dedi.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN