Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Katar'da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, üç günlük programı kapsamında resmi temaslarda bulunmak üzere Katar'a gitti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, üç günlük programı kapsamında Katar'ın başkenti Doha'ya gitti. Doha Hamad Havalimanı'nda, Evkaf ve İslam İşleri Bakanı Gays bin Mubarek el-Kuvari, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok ile çok sayıda Bakanlık görevlisi karşıladı.

Başkan Görmez, üst düzey ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaretin gecikmiş bir ziyaret olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez, burada Katar Evkaf ve İslam İşleri Bakanı Gays bin Mubarek el-Kuvari'nin de aralarında bulunduğu üst düzey yetkililerle görüşmeler yapacak.

Katarlı alimler ile de bir araya gelecek olan başkan Görmez, İslam dünyasındaki gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, Katarlı alimler ve kanaat önderleri yer alacak.

Türk Büyükelçiliği, Doha Yunus Emre Enstitüsü, İslam Sanatları Müzesi ve Vakıflar Genel Müdürlüğünü ziyaret edecek olan Başkan Mehmet Görmez Cuma hutbesi irat edecek.

Başkan Görmez'e Katar ziyaretinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yavuz Ünal, İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşleyen ve Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Bünyamin Erul da eşlik ediyor.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN