Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den taziye ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Gaziantep'te meydana gelen hain saldırıda şehit olanların ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GörmezGaziantep Ulu Camiinde şehit aileleri ve yakınlarına taziye dileklerini iletti. Patlamanın gerçekleştiği mahallede düğünleri olan Nureddin ve Besna Akdoğan çiftine de geçmiş olsun dileklerinde bulunarak yaralılara Allah'tan acil şifalar diledi.

Taziyenin ardından hain terör saldırısında şehit olanlar için Gaziantep Ulu Camiinde düzenlenen 'Kuran'ı Kerim tilaveti ve Dua' programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Gaziantep'teki saldırıda şehit olanlar, 15 Temmuz şehitleri ve bu vatan uğruna canlarını veren bütün şehitlerin ruhu için dua yaptı.

Başkan Görmez, dahili ve harici fitnelere karşı millet için dua ederken, sınır ötesi operasyon yapan askerler için de evlerine, yurtlarına sağ salim dönebilmeleri için niyazda bulundu.

İnsanlığın vicdan ve merhamet sahibi olmasını dileyen Başkan Görmez, Gaziantep'te şehitler için düzenlenen programda yaptığı duada;

"Allah'ım, Gaziantep şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi; Malazgirt, Bedir ve Uhud şehitleriyle haşreyle..."

İlahi Yarabbi, bir hafta önce bir düğün gecesinde can veren masum çocuklarımız hürmetine ellerimizi açtık, dualarımızı kabul eyle Allah'ım. Okuduğumuz Kuran'ı Kerimleri, hatm-i şerifleri bu toprakları vatan kıldığımız günden bugüne kadar uğruna canlarını veren bütün şehitlerimizin ruhlarına bağışladık kabul eyle Allah'ım. 15 temmuz gecesinde canlarını milletimize  siper eden kardeşlerimizin, şehitlerimizin, ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle Allah'ım. Bir hafta önce gazi şehrimizde bir düğün gecesinde nice kardeşlerimiz, masum insanlarımız şehit oldular. Sen onları şehitler zümresine ilhak eyle Allah'ım. Hz. Peygamberimiz, masum yere öldürülen bütün müminlerin şehid olacağını ilan etmiştir. Allah'ım, şehitlerimizi büyük şehitlerle birlikte, 15 Temmuz şehitleriyle, Malazgirt şehitleriyle, Bedir ve Uhud şehitleriyle haşreyle Allah'ım. Şehitlerimizin geride bıraktığı ailelerine sabrı cemil ihsan eyle Allah'ım. Yaralı olan kardeşlerimize şifalar ihsan eyle.

"Bu aziz milleti dahili ve harici fitnelerden koru Allah'ım..."

Bu aziz millete zeval verme ya Rab. Harici ve dahili fitnelerden milletimizi muhafaza eyle. Tarih boyunca Mazlumların, mahrumların umudu olmuş bu milleti mazlumların umudu olmaktan çıkarma allahım. Hz. Adem babamızı ve Hz. Havva annemizi tekrar cennete gönderen büyük dua ile dua ediyoruz. Bizleri hüsrana uğrayanlardan eyleme Allah'ım. Sevgili Peygamberimiz dünyaya ve ahirete taalluk eden ne kadar iyilik istemişse millet olarak senden istiyoruz, bizlere ihsan eyle Allah'ım. Ne kadar kötülüklerden sığınmışsa biz de sana sığınıyoruz, bizleri muhafaza eyle Allah'ım.

"Sınır ötesinde savaşan kardeşlerimizi her türlü kötülüklerden muhafaza eyle Allah'ım..."

Allah'ım sınır ötesinde savaşan kardeşlerimizi her türlü kötülüklerden muhafaza eyle ya Rabbi. Salimen evlerine, yurtlarına dönmeyi nasip eyle Allah'ım. İslam beldelerine barış ve ihsan eyle Allah'ım.

"Düğün gecesini ölüm gecesine dönüştüren, o vahşete razı olan o insanları sen kahreyle Allah'ım..."

Bir düğün gecesini ölüm gecesine dönüştüren, o vahşete razı olan o insanları sen kahreyle Allah'ım. Bizleri bu tür kötülüklerden muhafaza eyle Allah'ım. İnsanlık bu kadar vicdansız olmasın onlara vicdan ve merhamet ihsan eyle Allah'ım.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN