Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Mekke hastanesini ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mekke'de sağlık hizmeti veren Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke hastanesine ziyaret gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GörmezMekke Hastanesi'nde tedavi gören hastaları tek tek ziyaret ederek onlarla sohbet etti. Daha sonra Sağlık Ekip Başkanı ve Başhekimden hastalarla ilgili bilgi aldı. Başkan Görmez, yatarak tedavi gören hastaların Arafat’a intikalleri konusunda bilgi aldığa sırada yatan hastalardan birinin ağlaması üzerine, “Üzülme, hep birlikte Arafat’a çıkacağız. Orada birlikte dua edeceğiz. Arafat’a çıkıp o manevi atmosferi yaşayacağız” diyerek teselli etti. 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, poliklinikleri ziyaretinin ardından acil servise inerek, ayakta tedavileri yapılan hastaların şikâyetlerini dinledi.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Başkan Görmez, "hac mevsiminin bütün dünya hacıları için hayırlara vesile olmasını" diledi.

Diyanet olarak hac organizasyonunda birinci önceliklerinin hacıların sağlığı olduğuna dikkat çeken Başkan Görmez, “Hacılarımızın ibadetlerini en güzel şekilde yapabilmeleri için önce sağlıklı olmaları gerekir. Biz hacılarımızı Allah’ın ve ülkemizin birer emaneti olarak görüyoruz. Bu yüzden onların sağlığıyla sıhhatiyle ilgilenmemiz gerekiyor” dedi.

Bugün itibarıyla 545 sağlık personelinin hizmet verdiği Mekke Hastanesi ziyaretinde bulunan Başkan Görmez, sağlık ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve “Burada her sene sağlık görevlilerimiz hac ibadeti içinde ayrı bir hac yapıyorlar. Bir taraftan kendileri Allah’ın misafiri olarak geliyorlar. Diğer taraftan Allah’ın misafiri olarak gelen hacılarımızla en güzel şekilde ilgileniyorlar. Onları sıhhat içinde Arafat’a taşıyoruz. Arafat’ta bir günlüğüne kurulmuş çadır hastanemiz var. Hacılarımızın ibadetlerini en güzel şekilde yapabilmeleri için her türlü yardımı gösteriyorlar” dedi.

Mekke hastanesinde uzman ve pratisyenlerden oluşan 111 doktorla birlikte 545 sağlık personeli hizmet veriyor. Arafat’ta ise 4 çadır hastane ve 9 gezici ambulans hacılara hizmet verecek.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN