Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İstanbul il müftülüğüne geliyor

'Cemaat ve tarikat toplantıları'nı organize eden Prof. Yılmaz, İstanbul Müftüsü oluyor. Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı yardımcılığını yürütüyordu.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’nün dini tahribatını gidermek için başlattığı  cemaat ve tarikat toplantılarının organizatörü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevini bıraktı. Yılmaz’ın İstanbul Müftülüğü görevine atanacağı öğrenildi. Tarikat ve tasavvuf alanında uzman olarak bilinen ve bu konuda çok sayıda kitabı bulunan Yılmaz, bundan sonra da toplantılarda Diyanet adına cemaat ve tarikat temsilcileriyle görüşecek. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş’le birlikte Beşiktaş Ertuğrul Tekke Camii’nde başlayan cemaat ve tarikat buluşmalarını organize eden Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, 6 yıldır yürüttüğü Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevinden ayrıldı. Geçici bir süreyle Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakütlesi’ndeki görevine başlayacak olan Yılmaz’ın, İstanbul Müftülüğü’ne atanacağı öğrenildi. 

Hasan Kamil Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yardımcılığına 2010 yılında atanmıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki görevinden önce Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı başkanlığı yapan Yılmaz, tarikat ve tasavvuf konularında uzman olarak biliniyor. Daha sonraki süreçte de Diyanet adına cemaat ve tarikat temsilcileriyle bir araya gelecek olan Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın, “Azîz Mahmûd Hüdâyî ve Celvetiyye Tarikatı”, “Tasavvufî Hadis Şerhleri”, “Peygamberimiz ve Günlük Hayatı”, “Nefs Terbiyesinde Açlık ve Az Yemek”, “Anahatlarıyla Tasavvuf ve Tarikatlar”, “Gönül Erleri 1-2”, “Altın Silsile”, “Tasavvuf Meseleleri”, “Rûhânî Hayat”, “Tasavvufî Bakış”, “Gönül Penceresinden”, “Dinle Neyden-Mesnevî Sohbetleri”, “Çağları Aşan Mevlânâ Çağrısı”, “Marifetullah”, “300 Soruda Tasavvufi Hayat” gibi kitapları bulunuyor. 

 

Kaynak: Karar

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN