Diyanet: İdari ve adli soruşturması olmayan memur hacca gidebilecek

Son dakika haberleri | Yıllık izinleri iptal olan kamu çalışanlarından bu yıl hacca gitmeye hak kazananlara hac izni çıktı.

PAYLAŞ

Bu yıl hacca gitmeye hak kazanan kamu çalışanlarına hac izni çıktı. 15 Temmuz darbe kalkışması nedeniyle hakkında idari ve adli soruşturma işlemi başlatılan veya görevden uzaklaştırılan personel dışındaki kamu çalışanları hacca gidebilecek. Kamu çalışanlarına, ibadetlerini yerine getirecekleri süre boyunca yıllık izinleri verilecek.

Başbakanlık Genelgesi Yayınlandı

Başbakanlık genelgesiyle memurların bu yıl hacca gidip gidemeyecekleri yönündeki sorular cevabını bulmuş oldu. Genelgede; “15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsü nedeniyle hakkında idari soruşturma veya adli soruşturma/kovuşturma işlemi başlatılan veya görevden uzaklaştırılan personel dışında olmak üzere, Hac farizasını yerine getirecek kamu çalışanlarının talepleri halinde; durumun belgelenmesi kaydıyla ve ilgili genelgenin yürürlüğe konma gerekçesi de dikkate alınarak, ibadetlerini yerine getirecekleri süre boyunca yıllık izin verilebilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN