Diyanet Cumhurbaşkanlığı'na bağlanmalı!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi köşe yazısında Mehmet Görmez'in kendisine Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Cumhurbaşkanlığı'na bağlanması gerektiğini söylediğini yazdı.

PAYLAŞ

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, darbe gecesi Mehmet Görmez'in kendisini telefonla arayarak ulaştığını ifade eden yazısında: 

FETÖ ile mücadelenin en önemli ayaklarından birini de Diyanet ayağı oluşturuyor. Çünkü bu yapılanma sadece demokrasiye karşı darbe yapmıyor aynı zamanda İslam dininin temel esaslarıyla da oynuyor. Yıllarca Diyanet İşleri Başkanlığı’nda vaizlik yapmış, cami kürsülerinde verdiği vaazlarla bir cemaat oluşturmuş Fetullah Gülen. Bu nedenle mücadelenin ayaklarından biri de Diyanet’in üzerine olmalı.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, “Yeniden yapılanma kapsamında Genelkurmay Başkanlığı ve MİT Müsteşarlığı’nın Cumhurbaşkanlığı’na bağlanması sürecinde, Diyanet İşleri Başkanlığı da Cumhurbaşkanlığı’na bağlanmalı” fikrinde. Görmez, “Genelkurmay Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı (3 Mart 1924 tarihli) aynı kanunla kurulmuştur. Genelkurmay, Cumhurbaşkanlığı’na bağlanırken yine aynı kararla Diyanet de Cumhurbaşkanlığı’na bağlanmalıdır” diyor.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN