Diyanet camilerdeki avizeleri yeniliyor

Kayseri'de bir camide cemaatin üzerine avize düşmesi sonucu yaralananlar olmuştu. Bu olayın ardından Diyanet, yurt genelindeki tüm camilerde çalışma başlattı.

PAYLAŞ

Kayseri'de bir camide cemaatin üzerine avize düşmesi sonucu yaralananlar olmuştu. Bu olayın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt genelindeki tüm camilerde avizelerin montajı ve yenilenmesi ile ilgili çalışma başlattı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal, 26 Ağustos’ta Kayseri'deki bir camide avizenin cemaatin üzerine düşmesi sonucu yaralananların olduğunu anımsatarak, "Bu olay oldukça üzücü bir olaydı. Özellikle camide böyle bir şeyin yaşanması bizleri çok üzmüştür." diye konuştu.

Olayın camiye yeni takılan bir avizenin düşmesiyle meydana geldiğini belirten Ünal, "Olay bir montaj hatası ancak bu olayın hiçbir şekilde üstü örtülemez. Mutlaka üzerine gidilecek. Bu olayla ilgili incelemelerimizi başlattık. Geniş çaplı bir şekilde tahkikat yapılıyor." dedi.

"Türkiye genelinde tüm camilerimizde kapsamlı çalışmalara başlandı"

Kayseri'de meydana gelen olayın tüm camilerimizdeki avizeler üzerinde bir çalışma yapılmasına aracı olduğunu dile getiren Ünal, şu ifadelerde bulundu:

"Kayseri'de yaşanan bu olay ders alınması gereken bir durumdur. Bu noktada acil olarak gerekli önlemlerin alınması için çalışma başlattık.”

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN