Din Şurası ilk kez olağanüstü toplanıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Şurası, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle, 3-4 Ağustos tarihlerinde olağanüstü toplanacak.

PAYLAŞ

AA muhabirinin verdiği bilgiye göre, Diyanet İşleri Başkanlığınca, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimine, dini istismar eden FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilmiş olması nedeniyle, sürecin değerlendirilmesi, bu ve benzeri yapıların ülkeye, millete, İslam'a ve Müslümanlara verdiği zararların tespit edilmesi amacıyla, dini açıdan hem istişarelerde bulunmak hem de atılacak somut adımları belirlemek üzere, normal şartlarda 5 yılda bir toplanan Din Şurası'nın 3-4 Ağustos'ta olağanüstü toplanması kararlaştırıldı.

Daha önce 2014 Aralık ayında eski diyanet işleri başkanları, ilahiyat fakültelerinin temsilcileri, Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer üyelerin katılımıyla toplanan Din Şurası'nın, ilk kez olağanüstü toplanacağı bildirildi.

Din şurası, tek gündem maddesiyle, "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Din İstismarına Karşı Birlik, Dayanışma ve Gelecek Perspektifi" ana başlığıyla Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde yapılacak, sonrasında da sonuç bildirgesi açıklanacak.

 

Kaynak:Sabah

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN