Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği İçin Adaylık başvuruları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği Adaylık başvuruları için duyuru yaptı.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan duyuru şöyle:

İLAN

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN

Başkanlığımızın Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliklerine en az Lisans düzeyinde dini yüksek öğrenim görmüş veya dini ilimlerde temayüz etmiş kişiler arasından Aday Tespit Kurulu'nca yirmi dört (24) aday üye seçilecektir.

Adaylarda, 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 48/A maddesinde belirtilen genel şartlar aranacak ve seçilen adaylar arasından aynı Kanunun 59. Maddesi uyarınca atama yapılacaktır.

15 Haziran 2020 tarihinde secim.diyanet.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak seçim için Aday olmak isteyenlerin 11 Mayıs - 1 Haziran 2020 tarihleri arasında secim.diyanet.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

İlgililere duyurulur.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Başvuru Şekli, Yeri, Zamanı

1. Aday Üyeliğe, en az lisans düzeyinde dini yüksek öğrenim görmüş veya dini ilimlerde temayüz etmiş kişiler müracaat edebilecektir.
2. Müracaatlar, adayların bizzat kendileri tarafından yalnızca secim.diyanet.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır.
3. Müracaat işlemleri 11 Mayıs - 1 Haziran 2020 (Saat: 23:59) tarihleri arasında yapılacaktır. Belirtilen tarihlerden sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
4. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.
5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.
6. Başvuru şartlarını taşımayan, başvurusu geçersiz sayılan, adaylar seçime katılamayacaklardır.
7. Başvuruda verilen bilgiler ihtiyaç duyulması halinde belgelendirilebilir olmalıdır.

İletişim

Yazışma Adresi: Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı
Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/H 06800, Çankaya ANKARA
E-mail : secim@diyanet.gov.tr
Telefon : (0312) 295 85 04
Fax : (0312) 295 85 31

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN