Dicle Üniversitesi Rektörü Saraç tutuklandı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç tutuklandı.

PAYLAŞ

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, darbe soruşturması kapsamında bugün tutuklanırken, soruşturma kapsamında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aslan Bilici, Prof. Dr. Sabri Eyigün, Prof. Dr. Mustafa Arıcı, Genel Sekreter Mustafa Tuna, Genel Sekreter Yardımcıları Haluk İzol ile Hasan Yavuz görevinden alındı. 
Mustafa Tuna, Sabri Eyigün, Aslan Bilici ve Mustafa Tuna'nın ayrıca açığa alındığı da belirtildi. Daha öncede Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında çoğunluğu öğretim üyesi Dicle Üniversitesinden 56 kişi açığa alınmıştı.

İdari ve akademik birimlere giriş yasağı

Darbe girişimi soruşturması kapsamında Dicle Üniversitesi'nde idari ve akademik birimlere giriş yasaklandı. Üniversitenin internet sitesinde giriş yasağı, "23 Temmuz 2016 tarihinden itibaren başlamak suretiyle 25 Temmuz pazartesi günü mesai saatti başlangıcına kadar üniversitemiz akademik ve idari personelin rektörlüğün izni olmaksızın idari ve akademik birimlere girişi yasaklanmıştır" açıklamasıyla duyuruldu. 
Belge ve bilgi güvenliği açısından görevli personelin ofis ve makam odalarının anahtarlarının da değiştirildiği belirtildi.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN