Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Olağanüstü Din Şurası'nda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan '15 Temmuz gündemli' Olağanüstü Din Şurası'nda önemli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından bazı satırbaşları:

- Bu hain yapının 40 yıldır toplumumuz içinde kanserli bir hücre gibi yaşayabilmesi nedeni dini değerleri öne çıkarmasıyla mümkün olmuştur. 

- Bizde Rahmetli Özal ve Ecevit gibi bu yapıya zamanında iyi niyetle destek olduk.

- Şimdi maalesef bakıyor ama hala görmüyor olanlar var. Ama artık şüphe dönemi bitti bunlarla mücadele dönemi başladı. 

- Şayet, 17-25 Aralık sonrasında almış olduğumuz önlemler olmasaydı, özellikle yargıda aldığımız önlemler olmasaydı bu darbe girişimi muhtemelen sadece Silahlı Kuvveler içindeki bir grup silahlı teröristin değil, polisiyle, yargısıyla, bürokrasinin diğer unsurlarının katılımıyla çok daha büyük bir tehdit olarak karşımıza dikilecekti.

- Bütün bunlara rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökmemiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.

- Bir profesör müsveddesi, sokağa çıkamazlar diyor. Onlar bu milleti tanımamışlar. Aprona 10 binlerin nasıl yığıldığını şahit olduk. 

- Bu salondan ilan ediyorum, şu saatten sonra Pensilvanya'daki şarlatanın, terörist başının hezeyanlarına kulak vermeye devam eden herkes, başına gelecekleri peşinen kabullenmiş demektir.

- Bundan sonra her anlamda mücadele dönemidir, her anlamda hesap sorma vaktidir. Bu yapının mayasında ikiyüzlülük olduğu için, 'pişman olduklarını' söyleyenler konusunda ciddi tereddütlerimiz var. Gerçekte pişman mı oldular, riyakarlık mı var sonuna kadar gardımızı indirmeyeceğiz. 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN