Mil-Sen haksızlıklara karşı yükselen bir erdemliler hareketinin umut ışığıdır

Mil-Sen Konfedarasyonu Genel Başkanı Mücahit Çelik 'Mil-Sen haksızlıklara karşı yükselen bir erdemliler hareketinin umut ışığıdır'

PAYLAŞ

Çelik Mesajında;

 

Mil-Sen, kendisine zarar geleceğini bilse dahi haktan ayrılmayanların sendikasıdır. 

 

Sadece kendi üyesinin değil haksızlığa uğrayan tüm kamu çalışanlarının sendikasıdır. 

Bir aile kültürü içerisinde, doğrunun yanında haksızlığın karşısında duranların sendikasıdır. 

 Mil-Sen haksızlıklara karşı yükselen bir erdemliler hareketinin umut ışığıdır. Rahatsız ediyoruz, biliyoruz; çoğunluk olmayı güçlü ve haklı olmak sananların kurdukları zulüm düzenine son vermeye geliyoruz. 

 

Biz kim miyiz? Biz; özlediğiniz ve beklediğiniz bir sendikanın temsilcileriyiz. Durmak, kenara çekilmek, umutsuzluğa kapılmak yok, bizim imkanlarımızla kurdukları zulüm düzenlerini kaybedeceklerinin korkusuyla her geçen gün hırçınlaşıyor ve gerçek yüzlerini ortaya koyuyorlar. Şahıslarıyla ilgili menfaatleri kaybetmemek adına bir çok kutsal değeri kullanmaktan da kaçınmıyorlar. 

 

Kamu çalışanları olarak bizler, sendikacılığı bir rant düzeni olmaktan çıkarıp, üyesinin aidatını, üyesinin hizmetine sunacak yepyeni bir sendikacılık anlayışını, Mil-Sen olarak ülkemize kazandıracağız. Sendikacılık hak ve hizmet için sadece ve sadece bir araçtan ibarettir. 

 

Bugün sendikacılığı kendi ikballeri için bir amaca devşirenler yaptıkları yanlışlıkları görmezden gelerek Mil-Sen ailesinin üyelerine saldırmanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyorlar.

 Gelecek nesillere omurgalı, haysiyetli ve onurlu bir mücadele geleneği bırakmak adına çıktığımız yoldan bizleri geriye döndüreceklerini sananlar, şunu çok iyi bilsinler ki biz inandığımız değerler nedeniyle bedel ödemekten ve bedel ödetmekten çekinmeyen bir topluluğun üyeleriyiz. 

 

Bölmeye değil toparlamaya, yıkmaya değil inşa etmeye, maneviyatın vicdanlarımıza verdiği güçle ilke ve liyakatin hakim olduğu bir düzeni tesis etmeye geliyoruz. Ve biliyoruz ki hakikat her zaman haksızlığa galip gelecektir. Dedi.

 

Mücahit ÇELİK

 Genel Başkan

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN