Celalettin GÜL Kimdir?

Manevi İlkeli Liyakatli Sendikalar Konfederasyonu'na bağlı Mil Diyanet Sen Genel Başkanı Celalettin GÜL Kimdir?

PAYLAŞ

Celaleddin GÜL

Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı

1973 yılında Elazığ’ın merkez Yenice köyünde doğdu. İlkokulu aynı köyde bitirdi. Ortaokul ve liseyi Elazığ İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1992 yılında Üniversite eğitimi için Mısır Kahire El-Ezher Üniversitesi İslam Şeriat Fakültesine kayıt yaptırdı. El-Ezher üniversitesinden 1996 yılında mezun oldu ve Mısır’dan evlenerek yurda döndü. 28 Şubat kararları doğrultusunda aldığı üniversite diploması iptal edilip ön lisansa eşdeğer yapıldı. 28 Şubat mağduru olarak Yaklaşık 6 sene işsiz kaldı ve bu arada askerlik vazifesini uzun dönem erbaş olarak 2000 yılında yaptı.

2003 Yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Vekil İmam Hatip olarak memuriyet hayatına başladı. 2010 yılında Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde ek ders vererek lisans diploması alarak Yüksek Lisansını aynı fakültede tamamladı. Elazığ’ın değişik ilçe ve köylerinde İmam Hatip olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında Ankara’da Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı. 2014 yılında Ankara İl vaizi olarak göreve başlayan Celaleddin GÜL, Hac ve Umre Hizmetlerinde görevlendirme olarak çalışmaya devam etti. 2019 Yılı Nisan ayında Eğitim Uzmanı olarak Başkanlığın Dış İlişkiler Biriminde çalışmaya başladı.

Çeşitli vakıf ve derneklerin kurucu genel başkan yardımcılığını yapan Celaleddin GÜL, Selamet Uluslararası yardım Derneği’nde ve Erbakan Vakfı Ankara Şubesi’nde Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30 Temmuz 2019’da Mil-Diyanet Sen isminde yeni bir sendikanın Kurucu Genel Başkanı olan Celaleddin GÜL, Mil-Memursen (Mil-Sen) Konfederasyonunun da Genel Başkan Vekilliği görevini yapmaktadır. Halen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim dalında Doktora yapan Celaleddin GÜL evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN