Bursa'nın yeni müftüsü görevine başladı

Sağlık problemleri olan ve akademik çalışmalara ağırlık veren Prof. Dr. Mehmet Emin Ay Bursa İl Müftülüğü görevinden ayrıldı ve yerine Durmuş Ayvaz getirildi.

PAYLAŞ

Uzun süredir sağlık problemleri olan ve akademik çalışmalara ağırlık veren Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay il müftülüğü görevinden ayrılmıştı. Yerine Karacabey İlçe Müftülüğü yapan Durmuş Ayvaz vekaleten tayin getirildi. 

Müftü Durmuş Ayvaz, Karacabey’de yaklaşık bir yıldır görev yapmaktaydı.

Bursa’nın yeni müftüsü Durmuş Ayvaz, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda başarılı çalışmalar yaptı. Müftü Ayvaz, Türkiye'de ilk defa hayata geçecek olan Din Eğitim Külliyesi’nin fikir babasıdır. Din Eğitimi Külliyesi’nde 250 kapasiteli kız ve erkek Kur'an Kursu, Diyanet Akademisi, imam hatip lisesi, cami, kreş, yurt, sosyal tesisler, spor alanları ve kütüphane bulunuyor.

Bursa İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Kimdir?

1971’de Trabzon Beşikdüzü ilçesinin Takazlı köyünde doğdu.

İlkokulu köyünde okuyan Ayvaz, imam hatip lisesini Vakfıkebir’de bitirdi. İlahiyat ve iktisat fakültesi mezunu olan Ayvaz, halen Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN