Başkan Görmez, down sendromlu çocuklarla bir araya geldi

Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığında down sendromlu çocuklarla bir araya geldi.

PAYLAŞ

Başkan Mehmet Görmez ve eşi Hatice Görmez ile Ankara, İzmir, İstanbul, Samsun ve Kosova'dan gelen "melek yüzlü" down sendromlu çocuklar ve ilgili derneklerin başkanlarını makamında kabul etti.

Konuklarını eşiyle karşılayan Başkan Görmez, çocuklarla tek tek tokalaştı.

Görmez: “Gönüllerdeki engelleri ortadan kaldırırsak dünyayı çok daha yaşanır kılarız…”

Başkan Görmez, ziyaretten dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Görmez, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" ama bir günün yeterli olmayacağını söyledi. Başkan Görmez, "Biz, hayatı iç içe, birlikte paylaştığımız zaman ancak bu dünyayı güzelleştirebiliriz. Bu dostlarımızın bir engeli yok, bizim engelimiz var. En büyük engel gönül engeli, gönüllerdeki engeller. O gönüllerdeki engelleri birlikte ortadan kaldırırsak dünyayı çok daha güzel kılarız." diye konuştu.

Milli yüzücü olan Cengizhan Dönmez “Kâbe’ye gitmek istiyorum”

Konuşmasının hemen ardından misafirleriyle tek tek muhabbet eden Başkan Görmez'e, aynı zamanda milli yüzücü olan Cengizhan Dönmez, "Benim bir derdim var. İnşallah Kâbe’ye gitmek istiyorum." dedi. Başkan Görmez de buna karşılık, "Benim özel misafirim olarak sizi götürürüz inşallah. Büyük şerefle, büyük memnuniyetle." karşılığını verdi.

Down sendromlu çocuklar, daha önceki bir ziyaretleri sırasında Başkan Görmez'le çekildikleri bir fotoğrafın çerçeveletilmiş büyük halini hediye etti.

Ziyaretin sonunda misafirleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Görmez de çocuklara kitap ve tablet bilgisayar armağan etti.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN