Antalya'da FETÖ soruşturması kapsamında 1073 kişi tutuklandı

ANTALYA'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında toplam 2 bin 975 kişi hakkında adli işlem yapılırken 1073 kişi de tutuklandı.

PAYLAŞ

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada;

FETÖ/PDY'ye mensup bir kısım askerin 15 Temmuz'da başlattığı hain darbe teşebbüsü nedeniyle, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'anayasayı ihlal', 'cebir ve şiddet kullanarak TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya TBMM'nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etmek', 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs', 'halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik' suçlarından başlatılan soruşturmaların sürdürdüğü belirtildi. 

Soruşturma kapsamda 117 kişinin gözaltında olduğu belirtilirken, 1073 kişinin tutuklandığı ve 462 kişinin ise firarda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada; "763'ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 1220 kişi serbest bırakıldı. 643 kamu görevlisi açığa alınırken, 1282 kişinin ise ihraç/iş akdi feshedildi, 20 kişi emekliliğe sevk edilmiş, 186 kamu görevlisi göreve iade edildi. Toplam adli işlem sayısı 2 bin 975, idari işlem sayısı ise 2 bin 131'dir." 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN