Ak Partili Aktay'dan milletin yüreğine ateş salan açıklama!

Rudaw Televizyonu'na konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Yasin Aktay'dan itiraf gibi sözler, 'PKK'nın her çeşit faaliyetine imkan verdik.'

PAYLAŞ

PKK’nın her çeşit faaliyetlerine imkan verdik

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Yasin Aktay, HDP'li vekillerin tutuklanması, Belediyelere kayyum atanmasının şiddeti teşvik ettiği ve siyasal alanı daralttığı eleştirileri ile ilgili bir soru üzerine ise; 

"Valla tutuklamadık, her çeşit faaliyetine imkan verdik, hatta çözüm süreci dedik, ellerinde silah taşıdıkları halde dağlarda devriyeler halinde 10'ar 15'er 30'ar kişiler halinde gezmelerine bile ses çıkarmadı bu ülke. Dedik ki, demokrasi sahası daha geniş olsun, belki bunlar silahı bırakırlar. Bütün özgürlükleri, bütün serbestlikleri sağladık. Ne yaptılar, Bizim çözüm süreci dediğimiz günde onların silahları bırakıp ülkeyi terk etmeleri bekleniyordu öyle değil mi? Silahı bırakmadıkları gibi daha çok silahlandılar, Militanları yurt dışına gedeceklerine burada kaldılar ve geçmişe nazaran devletinde bu konudaki geçici tolerans durumunu suistimal ederek eskisine nazaran çok çok daha fazla sayıda insanı dağa çıkardılar. Aralarında çoğu 18 yaşı altında çocuklar. Bu bir defa insanlığa karşı işlenmiş bir suç. Bunu yaptı PKK" dedi.

Biz de şimdi soruyoruz sayın Aktay’a. Sayın Aktay, bu patlayan bombalar, sizin açılım açılım diye zırvaladığınız, içeriğinde ne olduğu belli olmayan anlaşma sayesinde PKK’nın ülkemize yığdığı bombalar değil mi? Bu teröristler bu intihar bombacıları, sizin “dağdan inin, hakkınızı mecliste arayın, demokratik yollardan mücadelenizi yapın” dediğiniz PKK’lılar değil mi?

Öcalan dünyanın geleceğini iyi okuyor,  deyip ülkenin tüm aklı kıtlarını toplayıp bu millete bu açılımı nasıl yutturduğunuzu bir anlatın.  Hani şimdi nerede bu aklı evveller. “Analar ağlamasın” deyip, “Siz bilir misiniz evlat acısını” afyonuyla bu milleti nasıl uyuttuğunuzu şimdilerde bir bir itiraf ediyorsunuz.

Rahmetli Erbakan Hoca sizi uyarmamış mıydı? Erbakan hoca sizin açılımınızla ilgili bunlar çocuk aklı dememiş miydi?

Niye büyük sözü dinlemezsiniz? Niye, bu milletin gözyaşlarını görmezden gelirsiniz? Dünyanın her yerinde müslümanlar zulme uğradığı, kan ve gözyaşının her yeri kapladığı bu günlerde, Allah muhafaza bir an evvel aklınızı başınıza almazsanız, şu güzel ülkemiz uçuruma gidecek.  Ya aklınızı başınıza alın ya da biz yönetemedik, deyin ve ülkeyi daha fazla çamura batırmadan bırakın gidin.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN