Ahmet Hakan Akit gazetesini ti'ye aldı! Dinihaberler

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan, Vakit Gazetesinin Rüyada cumhurbaşkanı görmek ne anlama gelir? rüya tabirini ti'ye aldı.

PAYLAŞ

Ahmet Hakan bugünkü yazısında, AKİT gazetesinin; Rüyada cumhurbaşkanı gördüyseniz... başlıklı rüya tabirini ti'ye alarak;

- Müjdeli haber alırlarmış.

- Hayatları boyunca dert yaşamazlarmış.

- Başarılı olurlarmış.

- Zaferler yaşarlarmış.

Falan... diyen Ahmet Hakan; 

"Akit bu haberinde CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan’ın fotoğrafını kullanmış ama rüyada görülecek cumhurbaşkanının adını vermemiş. Yani bir sınırlama söz konusu değil" diyerek;

Kenan Evren, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Abdullah Gül... Hatta ve hatta Ahmet Necdet Sezer’i görseniz de...

Fark etmiyor. Hatta Bush’u, Saddam’ı, Obama’yı, Kaddafi’yi falan görseniz de... Fark etmiyor. Çünkü ülke de belirtilmemiş, diyen Ahmet Hakan;

Rüyana Bush ya da Kenan Evren giriyor. Kan ter içinde uyanıyorsun... Fakat bu senin müjdeli haber alacağına, dert tasa bilmeyeceğine, zaferler kazanacağına ve başarıdan başarıya koşacağına delalet ediyor.

Ahmet Hakan, rüyada Burhan Kuzu, Melih Gökçek, Ahmet Davutoğlu, Doğu Perinçek, Binali Yıldırım ve Kadir Topbaş'ı görmeyi de ilginç bir şekilde yorumlamış.

Anayasa profesörü olan Burhan Kuzu'yu rüyada görmek, Obama'nın daha da zavallı hale düşeceğine delalet eder, 

Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'i rüyada görmek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun diğer kardeşlerinin de kafayı yiyeceğine delalet eder.

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nu rüyada görmek, Şanssızlığınıza, bütün suçun üzerinize kalmasına, düştüğünüzde vuranınızın çok olacağına delalet eder.

Mart'ta ülke karışacak diyen Doğu Perinçek'i rüyada görmek, Ertesi gün rüyada Atatürk ve Tayyip Erdoğan’ı aynı sofrada görmeye delalet eder, diyen Ahmet Hakan, rüyada Başbakan Binali Yıldırım'ı görmek, çok yakında fıkrasına gülünmeyen adam durumuna düşeceğinize delalet eder, demiş. 

Ahmet Hakan yazısında Ulaştırma Bakanını da es geçmedi. Geçtiğimiz günlerde Sarıkamış şehitlerini anma toplantısına katılan Ulaştırma Bakanı Ahmet Aslan'ın üzerine giymiş olduğu montta İngiliz bayrağı'nın yer alması tepki toplamıştı. Ahmet Hakan, bugünkü yazısının TERCİH ET kısmında ulaştırma bakanına giydirdi.

- MONT GİYERKEN: Üzerinde başka milletlerin bayrağı olan montlar alma... Aldıysan bile özellikle Ulaştırma Bakanı isen, özellikle Sarıkamış şehitlerini anma toplantısına katılacaksan... Üstünde İngiliz ya da Amerikan bayrağının bulunduğu montu giymemeyi TERCİH ET.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN