Açığa alınan Ardahan il müftüsü görevine iade edildi

Ardahan'daki FETÖ soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan İl Müftüsü Aytekin Yılmaz, yeniden görevine başladı.

PAYLAŞ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılan Ardahan İl Müftüsü Aytekin Yılmaz, görevine yeniden başladı.

Yaklaşık 3 ay önce FETÖ soruşturması çerçevesinde görevden uzaklaştırıldığını belirten müftü Aytekin Yılmaz, bugün yeniden görevinin başında olmasının mutluluğunu yaşadığını belirtti.

"Görevden uzaklaştırılınca adaletten hiç ümidimi kesmedim" diyen Yılmaz, "Hem Türk adaletine, hem devletime güvendim, güveniyorum. FETÖ ile zerre kadar bir bağlantımın olmadığını biliyordum. Şükür bugün de bunu gördük. Devletim benim bunlarla alakamın olmadığını tespit etti ve görevime iade etti. Allah'a şükür adalet yerini buldu." dedi.

Aytekin Yılmaz, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak, "Allah devletimize zeval vermesin, yöneticilerimizin yar ve yardımcısı olsun. Rabbim, bizim milli birlik ve beraberliğimize zarar verenlere fırsat vermesin." şeklinde konuştu.

Müftü Yılmaz, görevine döndüğü için mutlu olduğunu dile getirerek, yeniden Ardahanlılar ile buluşup onlara hizmet etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadığını da ifade etti.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN